Mikroszkoła Włochy : Odwiedź nas i poznaj mikroszkołę!

sobota, 5 września 2015

Odwiedź nas i poznaj mikroszkołę!Wiele osób jest zainteresowanych naszą inicjatywą, ale nie każdy ma odwagę, by do nas dołączyć. Właśnie dlatego postanowiliśmy zaprosić wszystkich chętnych na spotkanie w każdy poniedziałek września o godzinie 18:30. Będzie do okazja, żeby
 poznać mikroszkołę oraz nasz sposób zdobywania wiedzy.  

Nasze podejście do edukacji jest inne niż w tradycyjnej szkole. Chociaż specjaliści z dziedziny pedagogiki oceniają bardzo wysoko indywidualną pracę z uczniem, to większość rodziców potrzebuje sporo czasu, by zrozumieć i przyjąć ten model jako swój własny.

Przeważnie rodzice przyzwyczajeni do tradycyjnej szkoły, którą rozpoczynali wiele lat temu nie rozumieją, jak wielkim wstrząsem jest pójście do niej w wieku 6 lat. Trudno im też wczuć się w sytuację swojego dziecka będącego w szkole jednym z 200-300 sześciolatków.

W Mikroszkole jesteśmy przekonani, że w rozwoju trzeba stawiać na indywidualne podejście i uczenie jak w sposób pasjonujący samemu zdobywać wiedzę. Na czym dokładnie to polega? Zapraszamy na spotkanie, chętnie opowiemy więcej...

=========

Jeśli jesteś jednym z wielu rodziców, którzy myślą o zmianie szkoły, ale boisz się, że to może być niekorzystne dla Twojego dziecka - możesz o tym porozmawiać z naszym nauczycielem.