Mikroszkoła Włochy : Jasełka zwiastują święta

poniedziałek, 21 grudnia 2015

Jasełka zwiastują święta

Czy w szkole może być coś co lepiej zapowiada święta niż jasełka? Naszym zdaniem to najlepsza okazja dla mikroszkolnej społeczności do przedświątecznego spotkania. W kilku słowach uchylamy rąbka tajemnicy niczym kotarę i piszemy jak było...Uczniowie, nauczyciel, rodzice, rodzeństwo, dziadkowie - słowem wszystkie stany naszej społeczności stawiły się licznie na mikroszkolnych jasełkach. Wśród aktorów znaleźli się nie tylko uczniowie, ale również ich bracia i siostry. Długie przygotowania przyniosły oczekiwane owoce. Przeplatana wspólnym śpiewem kolęd historia Świętej Rodziny została opowiedziana niezwykle plastycznie. A co dla rodziców najważniejsze, u aktorów widać ogromny postęp w dykcji i śmiałości z jaką występują. Świąteczne występy zakończyły się głębokimi ukłonami młodych artystów i gromkimi brawami uśmiechniętej widowni.


Po części artystycznej przyszedł czas na życzenia, rozmowy i zabawy. Przy symbolicznym poczęstunku złożonym z owoców i ciast mogliśmy dać sobie na wzajem to co najważniejsze, czyli czas i obecność. Czy może być coś cenniejszego niż budowanie trwałych więzi? Naszym zdaniem to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu. Dlatego wszystkim naszym sympatykom życzymy, by czas świąt był właśnie okresem budowania głębokich więzi z najbliższymi!   

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!