Mikroszkoła Włochy : 🖝 MIKROSZKOŁA LASKI 🖜

🖝 MIKROSZKOŁA LASKI 🖜

Mikroszkoła Laski to grupa edukacyjna działająca od września 2018 r. przy Ośrodku dla Niewidomych w Laskach. Powstała z inicjatywy rodzin zainteresowanych alternatywną edukacją swoich dzieci. Funkcjonuje w formie zrzeszonej edukacji domowej pod patronatem Mikroszkoły Włochy. Z czasem zostanie przekształcona w samodzielną placówkę edukacyjną.  

Sposób działania i założenia nowej mikroszkoły są spójne z tymi, które obowiązują u jej starszej siostry we Włochach. Dzieci uczą się w jednej wielowiekowej grupie, obejmującej obecnie klasy 0-2 codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8-14 w przestronnej sali w budynku położonym na uboczu Ośrodka, za którego płotem rozciąga się Kampinoski
Park Narodowy. Do dyspozycji mamy także plac zabaw i nieograniczone przestrzenie pól i lasów, które uczniowie eksplorują podczas codziennych spacerów.

Zapraszamy nowe Rodziny do dołączenia do nas od września 2019 r. !

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Czekamy na zgłoszenia do klas 1, 2 i 3, czyli dzieci z roczników 2010, 2011, 2012. 
Terminarz rekrutacji:
> Do 23 marca - składanie kart rekrutacyjnych. Kartę zgłoszenia można pobrać TUTAJ, a następnie wysłać na adres mikroszkoła.laski@gmail.com Prosimy również o dostarczenie opinii od obecnego wychowawcy dziecka. 
> 30 marca o 10:00 - zajęcia dla zgłoszonych dzieci
> Do 12 kwietnia - rozmowy z Rodzicami 
> 15 kwietnia - ogłoszenie listy przyjętych dzieci. 

Ponieważ Mikroszkoła Laski działa jako grupa dzieci w edukacji domowej, dlatego konieczne jest jak najszybsze uzyskanie opinii z publicznej poradni psychologiczno – pedagogicznej (właściwej dla aktualnego miejsca nauki dziecka), a w dalszej kolejności zapisanie dziecka do Mikroszkoły Włochy, która patronuje naszym działaniom. Pakiet potrzebnych dokumentów i wszystkie szczegóły dotyczące formalności prześlemy wszystkim, którzy zgłoszą się do nas na adres mailowy mikroszkola.laski@gmail.com. Zapraszamy także do kontaktu telefonicznego: 502-533-448.