Mikroszkoła Włochy : Rodziny założycielskie

Rodziny założycielskie

Jesteśmy czterema rodzinami - zapewne takimi samymi, jak wiele innych. Codzienne rozterki związane z pracą i domem nie są nam obce. Tak jak wielu innych rodziców kochamy nasze dzieci i robimy wszystko co w naszej mocy, by dać im to co najlepsze. Właśnie dlatego postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć własną małą, a nawet mikro szkołę.

Nasze dzieci poznały się w przedszkolu Montessori, jednak część z nas znało się już wcześniej. Mieliśmy wiele okazji, żeby rozmawiać o tym jaki model edukacji uważamy za najlepszy. Ciągle zmiany w systemie oświaty popchnęły nas do poszukiwania alternatywnych możliwości kształcenia naszych dzieci. Jesteśmy przekonani, że wiek szkolny to wspaniały czas na naukę i poznawanie świata. Chcielibyśmy, żeby nasze dzieci lubiły swoją szkołę, a szkoła wspierała ich entuzjazm do poznawania świata.

Nadzieja na realizację naszych planów pojawiła się, gdy dowiedzieliśmy się o pomyśle na stworzenie sieci mikroszkół, który powstał w gronie Kadry Szkoły Wyższej Przymierza Rodzin. To właśnie SWPR pomagała nam stawiać pierwsze kroki, za co jesteśmy dziś bardzo wdzięczni. Ta pomoc była impulsem, do powołania własnej FUNDACJI, która prowadzi szkołę.

Wszystkich, którym bliskie jest nasze patrzenie na edukację zapraszamy do wspólnej przygody.

Joanna i Piotr Marszałkowie
Urszula i Krzysztof Jannaszowie