O szkole

Mikroszkoła Włochy to malutka szkoła dla około 16 uczniów od zerówki do trzeciej klasy (z czasem również dla klas 4-8). Jest to z pewnością jedna z pierwszych (jeśli nie pierwsza) tego typu szkoła w Warszawie. Powstała z inicjatywy czterech rodzin usytuowana jest w linii domów jednorodzinnych przy granicy Włoch i Ochoty.

Codzienne zajęcia odbywają się z wykorzystaniem różnych metod edukacyjnych. Z założenia grupa uczniów jest wielowiekowa, a podstawa programowa realizowana jest zgodnie z ideą nauczania zintegrowanego. Szczególnie bliska uczniom, rodzicom i nauczycielom jest jednak pedagogika Montessori. Mikroszkoła we Włochach ma kształtować wartości chrześcijańskie. Wspólne odkrywanie świata, podsycanie pasji dzieci, wytrwałe poszukiwanie prawdy, dobra i piękna jest dla szkolnej społeczności ważniejsze niż wyniki testów.

Przeczytaj więcej o tym:

===