Nauczyciele

Zatrudniamy wykwalifikowanych nauczycieli. Wśród naszych nauczycieli są absolwenci kursów montessoriańskich, tutorskich, dramowych, Szkoły Edukacji. Nasza szkoła jest objęta zewnętrzną opieką metodyczną w zakresie nauczania języka angielskiego. Jesteśmy bardzo dumni z naszej kadry. Nauczyciele mają duży wpływ na kształtowanie codziennego życia Mikroszkoły. Staramy się, żeby szkoła była dla nich miejscem rozwoju, przestrzenią, w której mogą swobodnie realizować swoje pomysły i pasje – z dziećmi i dla dzieci.

Orange-chinned parakeet_edited.jpg

P. Ania

język polski / wychowawstwo

W nauczaniu najbardziej podoba mi się różnorodność oraz możliwość rozwijania siebie i innych. Cenię kreatywność, poczucie humoru i odwagę.
Najlepiej odpoczywam, czytając książki, pisząc własne teksty albo eksperymentując w kuchni.

Image by malmanxx

P. Ania

plastyka / technika / informatyka

...

Image by Frida Lannerström

P. Dagmara

język angielski / wychowawstwo

Wierzę, że nauka języka obcego jest jak otwieranie uchylonych drzwi do innej kultury, że z językiem chłoniemy sposób myślenia i bycia jego użytkowników. Dbam o relacje z moimi uczniami. Lubię przyglądać się im w procesie i prowokować, by na lekcjach mówili więcej niż ja. Tworzę materiały do gier językowych i pasjami fotografuję ludzi.

Snow Geese Migrating_edited.jpg

P. Ewa

przyroda, biologia, geografia

W życiu najważniejsze i najbardziej fascynujące są dla mnie relacje z innymi ludźmi. Lubię zadawać sobie pytania i uważnie obserwować rzeczywistość. W byciu nauczycielem najlepsze jest to, że to co lubię można robić będąc w relacji z innymi.

Image by Arleen wiese

P. Jan

fizyka / chemia

Nieustannie dążę do poznania Prawdy. Odkrywam jej kawałki dzięki zgłębianiu nauk ścisłych i definiowaniu paraleli ze światem którego doświadczam. Proces przekazywania wiedzy uważam nie tylko za niezbędny do krystalizacji tego procesu, ale także za dający osobistą satysfakcję.

selective focus photography of gray animal_edited.jpg

P. Justyna

edukacja wczesnoszkolna

Odkąd zaczęłam moją pedagogiczną przygodę, czuję, że moje życie nabrało barw. Jestem miłośniczką dzieci, kawy, świata i zdrowych tortów, których pieczenie jest aktualnie moją największą pasją. Bardzo lubię też podróżować, zdobywać nowe umiejętności i zarażać innych uśmiechem.

Image by Uriel Soberanes

P. Kasia

wychowanie fizyczne

Nuda to mój wróg, wypoczywam aktywnie. Uwielbiam się uczyć, uważam, że człowiek powinien mieć wiedzę z wielu dziedzin, dlatego moje lekcje WF to nie tylko zajęcia fizyczne.
Moją pasją są podróże w dzikie tereny, żeglarstwo, kwiaty i ziołolecznictwo. Lubię też jeździć na rowerze, pływać i saunować.
Moim dzieciom przekazuję miłość do odkrywania świata i pozytywne myślenie. U mnie szklanka jest zawsze w połowie pełna :)

北海公园-猫_edited.jpg

P. Krysia

terapia pedagogiczna

Lubię swoja pracę, bo nie pozwala na nudę. Spotkanie z każdym dzieckiem/uczniem to przygoda.

Costa Rica's Red Eye Frog_edited.jpg

P. Magda

edukacja wczesnoszkolna

Ucząc sama się uczę i uczę, jak widać, końca nie widać i to jest raczej niezwykłe :) Uwielbiam tworzyć, wymyślać i eksperymentować.
A najbardziej cieszę się i inspiruję, gdy pracując z dziećmi sięgam po książki, wtedy czuję, że wypływam razem z nimi
na wielkie wody :) Poza tym kocham muzykę, śpiewanie i szycie :) Cieszą mnie: żywe kolory - szczególnie żółty, rower i rozmowy z ludźmi :)

Image by Madalyn Cox

P. Ola

edukacja wczesnoszkolna

W myśleniu o innych jestem optymistką. Próbuję dostrzegać przede wszystkim mocne strony każdego dziecka. Myślę, że każdy ma w sobie coś wspaniałego, wystarczy to odkryć i rozwijać. Projektując lekcje dążę do uwzględniania potrzeb i zainteresowań uczniów. Uwielbiam przyrodę, odkrywanie jej tajemnic i zasobów. Staram się wdrażać moje pasje do codziennej pracy z dziećmi.

Image by David Clode

P. Paulina

język polski / wychowawstwo

Jestem polonistką, entuzjastką twórczego myślenia, edukacji filmowej, kaligrafii oraz filozofowania. Uczę dzieci i uczę się od nich.

Image by Daniela Castro

P. Piotr

matematyka / wychowawstwo

Lubię matematykę, bo jest idealna.
Poprzez nauczanie matematyki wyrażam swoją sympatię i troskę.
Uważam, że współczesny świat jest zbyt zmatematyzowany. Dobrze, że w szkole są inne przedmioty dla równowagi.

summer sunkissed warmblood horse _edited.jpg

P. Przemek

historia

Uczę, bo chcę. Uczę, bo lubię. Uczę, bo potrafię.

Image by Diana Parkhouse

P. Sylwia

język hiszpański

Moją największą pasją są języki obce oraz podróże. Oprócz hiszpańskiego, dobrze znam język angielski oraz portugalski. Zainteresowanie językiem hiszpańskim obudziły we mnie latynoskie telenowele z lat dziewięćdziesiątych. Oglądałam je będąc jeszcze dzieckiem i mając 6-7 lat znałam już podstawowe zwroty. Można powiedzieć, że pokochałam ten język „od pierwszego usłyszenia” i tak już zostało do dziś. Moim ulubionym hiszpańskim słówkiem jest „búho” czyli „sowa/puchacz” a największym marzeniem, odwiedzenie wszystkich państw Hispanoameryki.

Image by Kerin Gedge

P. Wanda

logopedia

Najogólniej mówiąc, jestem zadowolonym z życia człowiekiem - człowiekiem bardzo obdarowanym m.in. mężem i piątką dzieci i licznymi zainteresowaniami ;-)
Zawodowo jestem logopedą i w otaczającym mnie świecie wciąż szukam inspiracji na uatrakcyjnianie moich zajęć z dziećmi, żeby terapia była nie tylko jak najbardziej skuteczna, ale i przyjemna.

Kadra: Zespół

Fundacja

Mikroszkoła Włochy jest prowadzona przez fundację. Szkołą na co dzień zarządzają rodziny, które ją zakładały. Dla części z nas praca dla szkoły stała się działaniem zawodowym.

Od podstaw - fundacja rodzin wspierających edukację
ul. Mikołajska 42, 02-455 Warszawa, Polska

KRS 0000636202